Sarı Etiket

Asansörlerinize uzman kontrol mühendisleri tarafından yapılan test ve denetimler sonrasında, can ve mal güvenliğiniz için kusurlu seviyede risk oluşturan asansörlere iliştirilen etikettir.

Sarı renkli bilgi etiketi iliştirilmiş olan kusurlu asansöre yönelik takip kontrolü, periyodik kontrol raporunun ilgili idareye, bina sorumlusuna ve asansör monte edene veya onun yetkili servisine iletildiği tarihten itibaren 120 gün sonra yapılır.

ASANSÖR ETİKETLERİ NE İŞE YARAR ?


Asansör etiketleri asansörlerin kimlikleridir. Kullandığınız asansöre dair her türlü bilgiye o etiketler üzerinde yazan bilgilerden ulaşabilirsiniz.

Asansör etiketlerinde yer alan küçük bir bilgi bile bir gün can güvenliğinizi kurtarmak adına büyük önem taşıyabilir. Asansör etiketleri yalnızca asansörü kullanan kişiler için değil, asansör bakım ve tamiri yapan yetkili personel için de son derece önemlidir.

Asansör etiketleri üzerindeki talimatlara ve ikazlara uymadan bakım veya onarım yapmaya kalkan personel telafisi çok güç olan arızalara sebebiyet vermekle birlikte hem kendisinin hem de işi bittikten sonra asansörü kullanacak insanların hayatını tehlikeye atabilir.

BİNA YETKİLİLERİNİN SORUMLULUĞU BÜYÜK


Asansörlerin sorumluluğu bina yetkililerindedir. Bu nedenle yetkili kişilerin sorumlulukları büyüktür. Asansör etiketleri eksiksiz ve sağlam olmalıdır. Yırtık, yazısı silik, süresi geçmiş asansör etiketleri yine insanların hayatını tehlikeye atabilir. Bina yetkilileri asansör etiketlerini sık sık kontrol etmeli, deforme olmuş etiketler varsa bu etiketleri yenileri ile değiştirmelidir.

İletişim